نشانی:فیروزکوه،شهرک کوهسار،کوهستان 12 نبش مهستان کدپستی:3981887601 تلفن:09106638802- 02176447975

اوژن راد آرتان

حسابداری،مالیاتی؛مشاوره،/صادرات و واردات /طراحی و فروش نرم افزارحسابداری

چرا در واحد حسابداری خود از افرادی که تحصیلات مرتبط دارند باید کمک گرفت؟

اولین اساس شرایط هر کاری سطح دانش و علم افراد جهت اجرای آن کار است،استخدام حسابدار متخصص میتواند در نحوه ثبت و گزارشات اطلاعات به شما موثر باشد، یک حسابدار به دلیل آشنایی بر ماهیت حسابها و تاثیر آنها بر رویدادهای مالی و گزارشات میتواند دلیل بر جذب نسبت به سایر اشخاص باشد علاوه بر این موضوع،خروجی اطلاعات به سایر اشخاص است.

برخی واحدهای تجاری از کارکنان اداری،فروش جهت انجام امور حسابداری استفاده میکنند و بر این باورند که میزان هزینه دستمزد خود را کاهش داده اند.اشخاصی که دانش حسابداری ندارند تجزیه و تحلیل اطلاعات را نمیدانند،دیدگاه مالی ندارند، در برخورد با رویدادهای مالی بی تاثیرند،تجزیه و تحلیل اطلاعات را نمیشناسند و نمیتوانند به شما مشاوره درستی دهند همین طور که شما برای ضرورت زندگی نیاز به پرداخت یکسری مخارج را دارید واحدهای تجاری شما به اشخاصی که تحصیلات کافی برای انجام امور حسابداری شما را دارند نیاز دارد.

به طور مثال:

شناسایی سود و زیان در پروژه ها و معاملات که شما داشته اید.

شناسایی هزینه هایی که شما هیچ وقت به آنها حتی فکر هم نمیکنید.


فرض کنید شما دچار یک بیماری قلبی هستید.

آیا خودتان کار جراحی قلب خود را انجام میدهید؟

آیا از کسی که تحصیلات غیر مرتبط دارد کمک میگیرید؟

مثلا”(کارشناس تاریخ ،نویسنده،شاعر،عکاس،مهندس کامپیوتر،مدیر عامل،اعضای خانواده خود)

قطعا” شما در جستجوی پزشک فوق تخصص هستید که بیماری شما را بشناسد و تا جایی که ممکن است بدون عمل جراحی و با کمترین نرخ هزینه نسبت به هزینه های درمان در این حرفه شما را به سلامتی بازگرداند.


 

حالا شما یک واحد تجاری مستقل دارید،برای نتیجه مناسب در هر واحد باید از افرا متخصص در همان شاخه را انتخاب و جذب کنید.

یک سوال مهم: منظور از نتیجه مناسب در کار چیست؟

کارایی:در تعریف کارایی میتوان گفت:مهم اینکه شخص با مصرف کمترین منایع و مصارف موجود خروجی مناسب تری از دیگران داشته باشد.

اثربخشی:میزانی که فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده تحقق یافته و نتایج برنامه‌ریزی شده به دست آمده‌است.میزان تاثیرگذاری افراد در محیط با توجه به برنامه ریزی و اهداف که میتوانند منفی یا مثبت باشد.

سودآوری:واحد تجاری یک سیستم منسجم و به هم پیوسته است که با خطا،شکست یک واحد باعث تاثیر بر واحدهای دیگر دارد.

مثال: عدم خرید به موقع مواد و کالای اولیه در یک شرکت تولیدی

*تجمع خرید:خرید با نرخ و شرایط به ضرر واحد تجاری،معامله به دلیل نیاز ضروری به مواد با هر شرایطی که فروشنده تمایل دارد، انجام میشود.

*نابسامانی تولید

*عدم به موقع تحویل سفارش مشتری   

*نارضایتی مشتریان

*بی اعتمادی مشتریان

*قطع همکاری برخی از مشترکین

زیان ناشی از این سهل انگاری میتواند یک شکست واقعی در سازمان باشد،هر چقدر سرمایه کلان داشته باشید با فرآیند غلط کارکنان سرمایه شما از بین خواهد رفت و شما ورشکسته خواهید شد.

اهداف مشترک:برای تولید یک کالا واحدهای (اداری و حسابداری،خرید،تولید،فروش و بازرگانی) به صورت یکپارچه در حال فعالیت هستند.

اگر در هنگام خرید:

1-عدم شناخت کارپرداز از صنعت،عدم سطح آگاهی از تورم و نرخ ها،عدم مدیریت خرید را به همراه  داشته باشد به مراتب تولید و فروش چالش خواهند داشت.

2- حسابداری فرآیند های مرتبط را با هم در نظر نگیرد فقط اسناد دریافتی را ثبت کند ورود مواد از زمان تحویل تا زمان تکمیل و فروش را به صورت یکپارچه چک نکند،چقدر مبالغ میتوانند شناسایی درست نشوند و چقدر سرمایه از بین خواهد رفت،سرمایه غیر قابل برگشتی که با حذف مشتریان همراه است و باعث بی اعتباری در صنعت میشود.

انتخاب مدیران مناسب: تا زمانی که کارکنان مسیر خود را در سازمان ندانند، هر شخصی بر اساس تمایلات خود روشی داشته باشد،یک انفجار رخ میدهد.

*داشتن یک برنامه ریزی اجرائی که با اهداف و واقعیت مطابق باشد.

*جلسات حضوری هفتگی در محل مشترک و خرجی مناسب از جلسات

*نظارت مناسب از واحدهای


نتیجه گیری:

برای بقای واحد تجاری خود،

1- در زمان جذب کارکنان از افراد متخصص و با تجربه استفاده کنیم.

2- از مسیری که میتواند عامل شکست باشد جلوگیری کنیم.

 

Follow by Email
Facebook
PINTEREST

بخشنامه های دیگر